Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odstąpienie od umowy

Drogi Kliencie,

Jeśli dokonałeś zakupu w naszym sklepie internetowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami masz prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. Z prawa odstąpienia od umowy może skorzystać każdy konsument, wysyłając do nas stosowne oświadczenie.

W rozumieniu art. 22[1] Kodeksu cywilnego:
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadkach wymienionych w art. 38 pkt 1 – 13 ustawy o prawach konsumenta, tj. w szczególności w przypadku umowy:

w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

JAK ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE?

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Wysyłając oświadczenie drogą pocztową na adres: Algot.pl Bogumiła Kałka z siedzibą przy Al. Bohaterów Warszawy 11b, 70-370 Szczecin. Wzór formularza znajdziesz niżej.
Wysyłając wiadomość e-mail na adres biuro@dobry-uchwyt.pl
Wypełniając formularz dostępny na koncie klienta po zalogowaniu.

ZWROT ŚRODKÓW

W przypadku odstąpienia od umowy, zwrócimy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności (w tym koszty dostawy) maksymalnie w ciągu 14 dni od daty poinformowania nas o Twojej decyzji dotyczącej odstąpienia od umowy.

Zwrot środków otrzymasz takim samym sposobem płatności, jakim dokonałeś opłaty za złożone zamówienie, chyba, że jednoznacznie wyrazisz zgodę na alternatywną formę dokonania zwrotu. W każdym przypadku nie ponosisz żadnych opłat z tytułu otrzymania środków.

Zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania zwrotu płatności do czasu otrzymania zwracanego towaru lub do czasu dostarczenia dowodu odesłania – w zależności, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

ZWROT TOWARU

Zwracany towar należy odesłać lub przekazać na adres Algot.pl Bogumiła Kałka z siedzibą przy Al. Bohaterów Warszawy 11b, 70-370 Szczecin, maksymalnie w ciągu 14 dni od dnia poinformowania nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeśli odeślesz towar przed upływem 14 dni.

Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu Towaru, chyba że Usługodawca zgodził się je ponieść lub nie poinformował Konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów. Jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Usługodawcę, Usługodawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

 

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość (wersja pdf)

 

POMIŻEJ WZÓR PISMA - OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

Sklep internetowy: dobry-uchwyt.pl Algot.pl Bogumiła Kałka Al. Bohaterów Warszawy 11b, 70-370 Szczecin,  

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość

(formularz ten należy wypełnić́ i odesłać́ tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)    

Nr zamówienia internetowego/nr paragonu: ................................................................  

Imię̨ i Nazwisko konsumenta: ................................................................  

Ulica, nr domu/nr mieszkania: ................................................................  

Kod pocztowy, miasto: ................................................................  

Data odbioru towaru: ................................................................  

Zgadzam się̨ na zwrot płatności w związku z odstąpieniem od Umowy sprzedaży za pośrednictwem rachunku bankowego numer :   ....................................................................................................................  

Zgodnie z przysługującym mi prawem jako konsument informuję o odstąpieniu od Umowy sprzedaży poniższych Produktów w Sklepie Internetowym  dobry-uchwyt.pl    

LP.  ................................................................

Nazwa Towaru:   ................................................................

Symbol Towaru:  ................................................................

Ilość szt.    ................................................................

Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy sprzedaży oraz zwracany Towar należy wysyłać́ na poniższy adres: Dobry-Uchwyt.pl Algot.pl Bogumiła Kałka z siedzibą przy Al. Bohaterów Warszawy 11b, 70-370 Szczecin,   z dopiskiem „ODSTĄPIENIE OD UMOWY” umieszczonym na zewnątrz opakowania.  

Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.

Po otrzymaniu towaru Algot.pl wystawi Konsumentowi fakturę̨ korygującą i odeśle ją na adres Konsumenta. Po otrzymaniu faktury korygującej prosimy o podpisanie kopii i odesłanie Usługodawcy na powyższy adres.        

....................................

Data i podpis Konsumenta

pixel